Jak odkryć potęgę naszej podświadomości?



potęga podświadomościWczoraj skończyłem czytać książkę pt."Potęga podświadomości", która zrobiła na mnie dobre wrażenie. Jest kolejną pozycją, którą warto przeczytać.
Dlaczego tylko dobre wrażenie? Ponieważ momentami wręcz się.. nudziłem. Wiele książek wywołuje emocje, głęboką filozofię. Ta również, ale tyczy się to tylko kilku na 170 stron. Jest to swojego rodzaju poradnik- choć niezwykły, bo poradnik życia, który kompletnie odmienia nasz światopogląd, tłumaczy prawa działania naszego świata oraz dlaczego odnosi się porażki i sukcesy.

Tę książkę można podsumować też jednym, ale jakże świetnym cytatem Ralph'a Waldo Emerson'a: 

 "Człowiek jest tym, o czym przez cały dzień myśli. " 


 Zapraszam do przeczytania krótkiego artykułu o potędze podświadomości.:

 Jak skutecznie wykorzystać podświadomość, żeby osiągnąć swoje cele i zmierzenia?


Podświadomość przyjmuje wszystko, co jej zasugerujemy, nie analizuje, nie rozważa, nie kieruje się logiką. Każda nasza myśl jest kreatorem podświadomości. Sytuacja, w której aktualnie się znajdujesz jest wynikiem Twoich wcześniejszych wyobrażeń i przekonań.
Świadome i nieświadome procesy zachodzące w umyśle to dwa obszary działania.

Dzięki sile podświadomości można przezwyciężyć każdy problem i urzeczywistnić swoje marzenia. Szczęście jest sprawą nastawienia umysłu, myśli układają życie. Jeśli stale krążą one wokół strachu, niepowodzeń, nienawiści człowieka ogarnia przygnębienie i czuje się nieszczęśliwy.

Wybierz sobie cel, niech najważniejsze będą spokój, zdrowie, równowaga, dostatek i powodzenie. Los obdarzy Cię wszystkim, co najlepsze, wystarczy odpowiedni sposób myślenia, który nada życiu kierunek i sens. Podświadomość przejmuje nawyki myślowe i nadaje kształt przekazanej myśli.

Jak wypracować dobre nawyki myślowe, które zamanifestują się powodzeniem i szczęściem w życiu?
Należy dopuszczać do siebie jedynie te wyobrażenia, które niosą szczęście i radość.
W stanie transu, uspokojenia, wyciszenia, jasno należy nakreślić cel, jaki chcemy osiągnąć, utwierdzić siebie w przekonaniu o jego spełnieniu i takim pozostać. Tego stanu spokoju i spełnienia, niech nie maci żadna zła myśl.

Myśli muszą przesuwać się w sposób obrazowy. Kiedy uspokoimy natłok myśli przekazujemy podświadomości upragnione wizje i wyobrażenia. Obraz ten musi być ze wszystkimi szczegółami. Przyjmijmy ten stan rzeczy za już istniejący, a wówczas zamanifestuje się on w życiu. Podświadomość urzeczywistnia każde wyobrażenia utrwalone z niezachwianą wiarą.

Nie należy siłowo zwalczać problemu, zmuszać się do czegoś, przeciążać umysł. Myśl ma być spokojna i lekka, nie każmy rozumowi dokonywać forsownej analizy czy rozważań.

Tuż przed snem wyobrażaj sobie spełnienie wszystkich swoich pragnień. Zasypiaj w radości spokoju i satysfakcji.

Podświadomości można wpoić tylko te uczucia w prawdziwość, których sam nie wątpisz. Jaka myśl jest dominująca w Twoim umyśle?
Niech będzie to uczucie zamożności i dostatku. Ten, kto się czuje bogatym, ten nim jest. Wewnętrzne przekonanie o zamożności, czyni bogatym
Odkryj w sobie twórcę swojego sukcesu, słuchaj dobrych podpowiedzi i pomysłów, jakie rodzą się w twojej głowie.
Nie ograniczaj się do rzeczy małych, bądź przekonany, że zarówno Tobie jak i każdemu człowiekowi należy się życie pełne dostatku i spełnienia. Pragnij wiele, to tyle otrzymasz. Masz prawo być bogaty. Nieustannie wypełniaj podświadomość wyobrażeniami o życiu w przepychu i dostatku.

Wewnętrzne głębokie przekonanie o takim stanie rzeczy, sprawi, ze w kwestiach finansowych będziesz podejmował słuszne decyzje, twoje inwestycje będą przynosiły zyski.
Zniknie strach i obawa. Pojawi się spokój ufność i wiara we własne siły.

Nigdy nie poznasz potęgi Twórczego Umysłu, zanim jej nie wykorzystasz. Daj mu szansę, by Ci wykazał swe możliwości. Właśnie w tej chwili czeka on na Twój rozkaz. Wytrenuj się tak, byś się stał pozytywny. Za każdym razem, gdy zauważasz, iż pozwoliłeś sobie na negatywną myśl, przepędź ją myślą pozytywną. Jesteś tym, kim myślisz, że jesteś!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przedrukowano z artelis.pl
Autorka artykułu: Inga Popek

2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy i dający do myślenia artykuł. Oby takich więcej. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakoś nie jestem przekonany do książek podejmujących tę tematykę. Są na ogół nudne i wypchane bełkotem. Co innego internetowe blogi - tu się dostaje konkrety, bez tego całego pierdzielenia, które ma wyrobić objętość, by można posłać do druku.

    W pozytywne myślenie też nie wierzę, tylko w ciężką pracę.

    OdpowiedzUsuń